Logowanie
XIX Krotoszyńska Olimpiada Chemiczna im. prof. Jana Duczmala PDF Drukuj Email

To już dziewiętnascie lat, jak nasza szkoła pod patronatem Starosty Krotoszyna popularyzuje nauki przyrodnicze w Regionie.
Profesor Jan Duczmal był cenionym nauczycielem chemii, biologii i nauk farmaceutycznych  krotoszyńskich szkół okresu międzywojennego i pierwszych lat powojennych. Był współzałożycielem jednej z pierwszych szkół drogistowskich (która w okresie międzywojennym mieściła się w budynku I LO im. Hugona Kołłątaja) oraz autorem podręcznika

Więcej…
 
Erasmus + Life in Plastic – is it fantastic? – ! PDF Drukuj Email

Od poniedziałku 27/05/2019 gościmy w Kołłątaju grupę uczniów z Niemiec, Włoch i Danii wraz z opiekunami w ramach projektu Erasmus+ Life in plastic – is it fantastic?

Nasze działania w ramach projektu zaprowadziły nas w środę 29/05 do Wrocławia pod opieką Pań Marii Staszkiewicz i Izabeli Horyzy oraz Pana Tomasza Koniecznego, a w czwatrek 30/05 - do Milicza i Rudy Sułowskiej pod opieką Pań Alicji Stachurskiej i Joanny Robaczyk oraz Pana Tomasza Sperzyńskiego.

We Wrocławiu dzięki współpracy Kołłątaja z Politechniką

Więcej…
 
Erasmus + Life in Plastic – is it fantastic? – DZIAŁAMY! PDF Drukuj Email

Od poniedziałku 27/05/2019 gościmy w Kołłątaju grupę uczniów z Niemiec, Włoch i Danii wraz z opiekunami w ramach projektu Erasmus+ Life in plastic – is it fantastic?

Wspólnie próbujemy dowiedzieć się, jak zmniejszyć ilość zużywanego plastiku i jego negatywny wpływ na środowisko. W tym celu odwiedziliśmy lokalne firmy – GabiPlast w Krotoszynie oraz MechRolPlast w Kożminie, gdzie dzięki  otwartości właścicieli i pracowników uzyskaliśmy wyczerpujące informacje na temat ich działalności na rynku

Więcej…
 
CZWARTKOWE SPOTKANIE Z NAUKĄ : LIFE IN PLASTIC – IS IT FANTASTIC? PDF Drukuj Email

Oprócz spotkań z przedmiotami ścisłymi odwiedzający nas uczniowie ostatnich klas podstawówek i gimnazjów mieli okazję zastanowić się co w praktyce oznacza obecność tworzyw sztucznych w codziennym życiu, ćwicząc przy tym umiejętność posługiwania się i rozumienia języka angielskiego. Paulina i Zuzia ze szkolnego projektu Erasmus+ Life in plastic – is it fantastic?  przygotowały interaktywny quiz na platformie kahoot!, który pokazywał proste i zaskakujące fakty na temat odpadów i środowiska naturalnego.

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki PDF Drukuj Email

Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki. Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki.Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki.i.Piosenki.i. Piosenki.i.

Do pobrania: Regulamin


 
ZAJĘCIA „WSZYSCY JESTEŚMY GWIAZDAMI” PDF Drukuj Email

13 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia z gra planszową w roli głównej. Planszówkę zaprojektował i stworzył absolwent naszej szkoły, wraz z projektem Erasmus+ oraz Fundacją Antares. Gra „Wszyscy jesteśmy gwiazdami” bazuje głównie na połączeniu wiedzy astronomicznej; fizycznej, matematycznej i zabawy w przystępny sposób.

Nasi uczniowie mogli spróbować swoich sił w ciekawych rozgrywkach.

Więcej…
 
Czwartkowe Spotkanie z Nauką PDF Drukuj Email

28 marca w naszej szkole odbyło się Czwartkowe Spotkanie z Nauką. Uczniowie gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez kołłątajowców. Poznawali tajemnice fizyki, biologii i chemii, a także rozwijali swoje umiejętności z języków obcych poprzez gry edukacyjne i wykonywanie ciekawych doświadczeń.

Kołłątajowcy przygotowali również prelekcje matematyczne The walking math. Prelekcje miały

Więcej…
 
Nabór na wolne stanowisko urzędnicze - referent PDF Drukuj Email

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze.

Na podstawie art. 13 ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2016 roku poz.902-tekst jednolity) oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 roku w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego ( Dz. U. z 2014 roku poz.1786-tekst jednolity).

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja w Krotoszynie ogłasza konkurs na stanowisko: referenta

Więcej…
 
VII Regionalna Olimpiada Medyczna PDF Drukuj Email

We wtorek 02.04.2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja odbyła się VII Regionalna Olimpiada Medyczna pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Udział wzięło 24 uczniów liceów ogólnokształcących województwa wielkopolskiego oraz dolnośląskiego. Rozwiązywali oni testy złożone z zadań otwartych i zamkniętych. Ich prace były zakodowane.

Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwali nauczyciele z „Kołłątaja”: Waldemar Plewiński, Julita Szał

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 75

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl