Newton
Kołłątaj najlepszą szkołą w projekcie NEWTONA PDF Drukuj Email

W dniach 3 – 4 lutego 2012 roku na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja metodyczno- organizacyjna w ramach projektu NEWTON TEŻ BYŁ UCZNIEM. Dziekan prof. dr hab. Antoni Wójcik podczas tego spotkania podsumował dotychczasowe działania i ogłosił, że nasze Liceum jest najlepszą szkołą uczestniczącą w projekcie.

Więcej…
 
"Gra w życie" - czyli warsztaty na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM PDF Drukuj Email

W piątek 2 grudnia 2011r. odbyły się kolejne z cyklu warsztaty na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajęcia praktyczne poprzedził wykład, na którym uczniowie „Kołłątaja” poznali podstawy strategii „Gry w życie” (ang. Game of life) oraz podstawy grafiki komputerowej.

Więcej…
 
Jednodniowe warsztaty na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu. PDF Drukuj Email

Warsztaty odbyły się 28.10.2011r. Prowadził je prof. UAM dr hab. Włodzimierz Urbaniak, wraz z dr. Krystianem Eitnerem oraz mgr Maciejem Narożnym. Tradycyjnie nasze zajęcia rozpoczęły się wykładem z „Analizy zanieczyszczeń powietrza”, a następnie odbyła się część ćwiczeniowa w terenie. Na początku pobieraliśmy próbki powietrza z różnych punktów miasta,

Więcej…
 
Newton też był uczniem PDF Drukuj Email


Kołłątaj drugi w Wielkopolsce

i nie o dyscyplinach sportowych tym razem mowa, ale o przedmiotach matematyczno-przyrodniczych. I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie zostało zakwalifikowane do projektu przygotowanego przez UAM w Pozaniu, pod tytułem "Newton też był uczniem…", jako druga szkoła w rankingu z Wielkopolski. W sumie zostały zakwalifikowane 24 szkoły (11 z woj. wielkopolskiego, 8 z zachodniopomorskiego i 5 z lubuskiego), które były wybierane wg następujących kryteriów (nie decydo-wała kolejność zgłoszeń):

Więcej…
 


Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl