Do you speak human? PDF Drukuj Email

W dniach od 22 do 26 kwietnia spotkaliśmy się w Krzyżowej z nauczycielami i uczniami  ze szkoły partnerskiej Martin Butzer Gymnasium z  Dierdorfu, żeby uczestniczyć w warsztatach  na temat komunikacji, stereotypów oraz historii.

Pomimo tego, że mieszkamy ponad 700 kilometrów od siebie, w różnych państwach, i posługujemy się różnymi językami, od razu odnaleźliśmy łączące nas tematy, zainteresowania, cele. Poświęciliśmy pięć dni , nie tylko po to, żeby uczyć się o odwadze ludzi w obliczu wojny, o  pojednaniu po jej zakończeniu, ale żeby zawiązywać znajomości i przyjaźnie, uczyć się rozumienia innych ludzi i krytycznego myślenia.

Nasz wyjazd wsparła finansowo Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży oraz Erasmus Plus.

What languages can you speak? Do you like communicating with others? Are you good at listening? Are you ok to leave your comfort zone? Will you find the time and will to hang out with new people?Most importantly, can you refrain from being judgmental? How do you deal with hate speech and stereotypes?

Do you hold on to grudges? Are you willing to change your opinion?A long list, right? We tried to tackle all those questions during Krzyżowa workshops. Both students and teachers from Hugon Kołłątaj Secondary and MBG Gymnasium sailed through 5 days of practical, non-stop, hands-on togetherness.

The idea of the project was to once again experience the fact that the need to communicate, understand and be understood triggers our readiness to reach out to others in any language, the human language.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl