KLASA 1b PDF Drukuj Email

 

Klasa IB – ekologiczna  (30 osób)

Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: matematyka – geografia – język angielski.

Zainteresowanie szeroko rozumianą ekologią sprawia, że popularność zyskują kierunki związane z ochroną środowiska. Rozszerzony program nauczania przedmiotów proponowanych w tym profilu będzie kształtował umiejętność spojrzenia na problemy przyrodnicze, społeczne oraz techniczne.

Ten nowoczesny sposób kształcenia przygotuje uczniów do dalszej edukacji na wydziałach przyrodniczych, technicznych i ekonomicznych.


Na jakie studia można aplikować po ukończeniu tej klasy?

  • Szkoły biznesowe, handlowe i ekonomiczne - rozszerzona matematyka i geografia na maturze są wymagane przy rekrutacji na kierunki ekonomiczne i biznesowe na wielu uczelniach. Abiturienci najchętniej wybierają ekonomię oraz finanse i rachunkowość, nierzadko aplikują również na kierunki związane z biznesem (np. prawo w biznesie).
  • Nowy trend: kierunki inżynieryjne - coraz częściej absolwenci klasy mat-geo aplikują także na kierunki inżynieryjne. Nierzadko jest to inżynieria zarządzania lub logistyka. Absolwenci tych kierunków z pewnością nie mogą narzekać na oferty pracy; dotyczy to zwłaszcza logistyków (Polska jest centrum logistycznym wielu firm, ze względu na swoje położenie i dobrą infrastrukturę drogową i kolejową).
  • Zarządzanie: wbrew pozorom wciąż modne - jeszcze niedawno wielu specjalistów uważało, że na rynku jest nadpodaż absolwentów zarządzania. Okazuje się jednak, że są oni wciąż poszukiwani przez wiele firm. Osoby, które ukończyły zarządzanie, mogą szukać zatrudnienia m.in. jako project managerowie, ale także np. w firmach konsultingowych. Absolwenci zarządzania odnajdą się także w agencjach reklamowych – głównie jako osoby kierujące poszczególnymi projektami.


Serdecznie zapraszamy!!!

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl