Krotoszyńskie Dni Chemiczne w Kołłątaju PDF Drukuj Email

To już 11 lat, jak I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie nieprzerwanie od 2009 roku organizuje kilkudniowe warsztaty chemiczne dla młodzieży szkół Krotoszyna i okolic.

Warsztaty są prowadzone przez Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. W tym roku odbyły się one w dniach 19 – 20 – 21 luty i uczestniczyło w nich ponad 500 uczniów pracując w następujących rodzajach zajęć: kurs maturalny z chemii warsztaty z chemii ogólnej, warsztaty z biologii oraz warsztaty z przyrody.

Należy podkreślić, że podczas tych zajęć młodzież samodzielnie wykonuje eksperymenty, co świadczy o niezwykle wysokim poziomie dydaktycznym Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia.

W zajęciach wzięła udział młodzież z Krotoszyna, Kobylina, Milicza, Gorzupi, Kobierna, Zdun, Sułowa, Świecy, Garek. W ten sposób uczestniczyła młodzież z 3 powiatów: krotoszyńskiego, ostrowskiego, milickiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl