Po indeks z Pitagorasem PDF Drukuj Email

17 grudnia 2019 roku wybraliśmy się na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach cyklu zajęć "Po indeks z Pitagorasem". W wyjeździe brały udział klasy 2a i 3e. Wykład na temat "O swawolnych siostrach funkcji matematycznych" odbywał się na Wydziale Matematyki i Informatyki, a prowadzącym był dr Bartłomiej Przybylski.

Wykładowca przypomniał nam podstawowe informacje dotyczące funkcji, ale również zaznajomił nas z ważną zależnością między średnią geometryczną a arytmetyczną. Prowadzący pomógł nam z wizualizacją niektórych matematycznych pojęć i dlatego w prezentacji pojawiły się wykresy.

Z wykładów wynieśliśmy wiele nowych informacji, ale przede wszystkim przypomnieliśmy sobie najważniejszy materiał z poprzednich działów matematyki m.in. trygonometrii, funkcji liniowej, funkcji wymiernej i ciągów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl