Uroczystość z okazji Święta Niepodległości PDF Drukuj Email

9 listopada 2019 roku na boisku naszego Liceum odbyła się uroczystość z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu, społeczności Kołłątaja towarzyszyli goście: Wicestarosta krotoszyński pan Paweł Radojewski, Naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym pan Przemysław Wójcik, oraz pan doktor Edward Jokiel.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły, wciągnięcia flagi na maszt oraz wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie pan Paweł Hadrych s przedstawił krótki rys historyczny, w którym przypomniał nam drogę Polski do wolności, ze szczególnym naciskiem na historię Legionów oraz rolę ojców niepodległości. W dalszej części uroczystości rozdane zostały nagrody za konkurs strzelecki zorganizowany, jak co roku, w strzelnicy przy naszej szkole. Pierwsze miejsce zajęła Monika Jadczak z klasy IIIc, drugie Aleksandra Politowicz z IId, a ostatnie miejsce na podium przypadło Lenie Ptak z Icg.

Po ogłoszeniu wyników, głos zabrał dr Edward Jokiel, który pogratulował zwycięzcom, a swój przekaz z okazji Święta Niepodległości zawarł w jednym, ale jakże wymownym zdaniu- "Trwajcie w polskości".

Ostatnim punktem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów Liceum pod okiem pani Joanny Olejniczak oraz pani Julity Ludwiczak. Kołłątajowcy przedstawili patriotyczne wiersze oraz pieśni, w których śpiew włączyli  się wszyscy zebrani na apelu.

Uroczystość zakończyła pani dyrektor Elżbieta Płóciennik, dziękując przybyłym gościom, uczniom oraz pedagogom z Liceum, a także zawieszając lekcje i zwalniając uczniów do domów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl