Program „Daj włos” w Kołłątaju PDF Drukuj Email

Po raz pierwszy uczennice i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie wzięli udział w programie zbiórki włosów organizowanej przez Fundację RakandRoll. Kilkoro uczniów udało się do profesjonalnego Salonu Fryzjerskiego Hania Styl i Elegancja, gdzie oddali po 25cm swoich włosów.

Akcja jest odpowiedzią na duże zapotrzebowanie na naturalne włosy potrzebne do produkcji peruk dla podopiecznych fundacji RakandRoll. Obecnie peruki z naturalnego włosa nie są w Polsce refundowane przez NFZ i ich cena jest bardzo wysoka. Stąd pomysł na program „Daj włos”. Każdy, kto chce obciąć włosy może to zrobić w dobrym celu, czyli na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.

Peruki utkane w perukarni Rokoko wędrują za darmo do podopiecznych fundacji. W programie może wziąć udział każdy, kto ma minimum 25 cm włosów do przekazania i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dla innych.

Wszystkie informacje dotyczące programu można odszukać na stronie fundacji.

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl