Wyjazd do Dierdorfu w ramach projetu Erasmus+ PDF Drukuj Email

W niedzielę 3 lutego 2019 roku troje uczniów z naszej szkoły (Paulina Guzior, Dawid Marcisz, Hubert Piętka) wraz z opiekunami (Agnieszką Borkiewicz, Piotrem Szczecińskim) wyjechało do Niemiec w ramach projektu Erasmus+ „Life in plastic – is it fantastic?”.

Projekt ten jest realizowany w naszej szkole od października 2018 roku a naszymi partnerami są szkoły w Niemczech, Danii oraz we Włoszech. Podczas 3-dniowego pobytu w Dierdorfie uczniowie brali udział w szkoleniu z tworzenia aplikacji mobilnej, która ma być efektem końcowym tego projektu.

Ponadto, w ramach tego wyjazdu uczniowie odwiedzili firmę zajmującą się produkcją maszyn do segregacji plastiku (TOMRA), brali udział w wykładach oraz dyskusjach na temat ochrony środowiska, poznawali i integrowali się z innymi uczestnikami projektu podczas wspólnych spacerów, zabaw, gier czy wspólnego grillowania.

Kolejne spotkanie z naszymi szkołami partnerskimi już w maju 2019 roku w naszej szkole.

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl