WOŚP na Wodniku PDF Drukuj Email

W niedzielę 13 stycznia 2019 roku odbył się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w zeszłym roku na krotoszyńskiej pływalni „Wodnik” odbył się II Całodobowy Maraton Pływacki, którego organizatorem był UKS Delfin 4. Akcja rozpoczęła się już w sobotę o godz. 16, a zakończyła się równo 24 godziny później. Wcześniej od godz. 14:00 na basenie odbywały się zajęcia sportowe dla dzieci z udziałem gości specjalnych imprezy – mistrzynią olimpijską Otylią Jędrzejczak oraz prezenterem telewizyjnym Olivierem Janiakiem.

O godz. 16 w holu basenu pomysłodawca akcji p. Jacek Mielcarek wraz z przedstawicielami władz powiatowych i miejskich oficjalnie otworzył imprezę, powitał wyjątkowych gości i wszystkich przybyłych aby wspierać na basenie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podobnie jak rok temu od godz. 21 do godz. 9 nad przebiegiem imprezy czuwali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie, zajmowali się oni liczeniem przepłyniętych basenów i wypisywaniem dyplomów za udział.

Nad przebiegiem imprezy czuwali uczniowie – Aleksandra Małecka, Bartosz Marszałek, Marcin Kasperkowiak oraz Mikołaj Antczak. Ponadto od północy wolontariusze z Kołłątaja rozpoczęli zbiórkę pieniędzy do puszek (wcześniej wszyscy chętni mogli wrzucać pieniądze do puszki stacjonarnej). W pozostałych godzinach basen opanowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie, zajmowali się oni liczeniem przepłyniętych basenów oraz wypisywaniem dyplomów. Dwie godziny uczniowie Czwórki i Kołłątaja działali wspólnie. Wszystkich Kołłątajowców wspierała p. wicedyrektor Alicja Stachurska, która spędziła na basenie również wiele godzin

Przez całą dobę na krotoszyńskim basenie bez przerwy przebywała czwórka osób – p. Jacek Mielcarek (prezes UKS Delfinek), p. Jacek Łazarski (nauczyciel wf-u w SP4 oraz dawniej w LO), p. Monika Czubak-Snela (nauczyciel w SP4) oraz Bartosz Marszałek (uczeń ILO). Dodatkową rozrywką na basenie była możliwość zanurkowania w profesjonalnym sprzęcie, tą częścią imprezy zajmował się m. in. p. Tomasz Sperzyński (nauczyciel wf-u w ILO).

Akcja zakończyła się wielkim sukcesem: przepłynięto 827 900 m (w zeszłym roku 576 550 m) oraz 14 029,95 zł (rok temu 10 808,77 zł).
Bezpośrednio po zakończeniu imprezy wszystkie pieniądze do krotoszyńskiego sztabu WOŚP dostarczyli p. Monika Czubak-Snela i Bartosz Marszałek, którzy wraz z pracownikami sztabu otwarli puszki i pomogli w policzeniu pieniędzy zebranych podczas akcji do puszki stacjonarnej oraz puszek wolontariuszy z ILO i SP4.