Sprzątanie Świata PDF Drukuj Email

W piątek, 21.09.2018 klasa IIb wraz z opiekunem, panem Grzegorzem Kroczakiem wzięła udział w akcji „Sprzątanie świata". Najpierw szliśmy ulicami Łąkową i Bolewskiego, by po dłuższym spacerze dotrzeć na Szaniec 56 pułku piechoty. Kiedy już każdy z nas otrzymał parę rękawiczek, zabraliśmy się do pracy. Nie musieliśmy długo szukać, by natrafić na zostawione tam śmieci. Po pozbieraniu ich do worków, stanęliśmy do wspólnego zdjęcia i ruszyliśmy w drogę powrotną. Coroczna akcja sprzątania najbliższej okolicy stanowia wstęp do dwuletniego projektu "Life in plastic - is it fantastic?", w trakcie którego będziemy z uwagą przyglądać sie tworzywom sztucznym w naszym otoczeniu.

On Friday, 21.09.2018, class IIb with Mr Grzegorz Kroczak, our PE teacher, took part in the „Clean up the world". At first we walked along Łąkowa and Bolewskiego Streets, to reach The Memorial of 56 Infantry Regiment. When everyone got their latex gloves, we started to work. We didn't have to look for the rubbish long to find it. After collecting and putting it in garbage bags we stopped for a group photo and then we set off on our return walk. The annual clean-up served as a prequel to a bigger, two-year long Erasmus project Life in plastic - is it fantastic? which will allow us to take a closer look at plastics in our surroundings.

 

 

 

(Joanna Klupś)

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl