Erasmus+ LIFE IN PLASTIC - IS IT FANTASTIC? PDF Drukuj Email

Liceum ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie bierze udział w projekcie ERASMUS ,,LIFE IN PLASTIC - IS IT FANTASTIC?”

Naszym pierwszym zadaniem było obserwowanie wzrastającej liczby śmieci w koszach znajdujących się koło naszej szkoły w ramach akcji TYDZIEŃ BEZ WYWÓZKI ŚMIECI. W poniedziałek 1 października kontenery zostały opróżnione przez firmę odbierająca odpady a kolejny odbiór nastapił dopiero 15 października. Następnie  robiliśmy zdjęcia śmieci, co każde dwa lub trzy dni przez dwa tygodnie.

 

Po kilku dniach od opróżnienia koszy, na dnie zaobserwowaliśmy dużą ilość pokruszonego szkła, reklamówki foliowe i papier. W następnych dniach przybyło dużo więcej śmieci, reklamówki wypełnione śmieciami, puste opakowania po jogurcie.W tym dniu śmieci zajmowały 10 cm wysokości. W kolejnych dniach projektu ilość śmieci wzrastała z dnia na dzień. W końcu kontener został całkowicie zapełniony.

To doświadczenie utwierdziło nas w przekonaniu, że każdego dnia ludzie zużywają zbyt dużo materiałów, które mogłyby zostać wykorzystane w inny sposób lub użyte jeszcze raz. Wyłania się jeden wniosek - nie nadążamy z utylizacją.

(Z. Nabzdyk, L. Kalupa, Z. Wiertlewska)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl