Sukcesy naszych informatyków PDF Drukuj Email

W dniu 12 kwietnia odbył się jubileuszowy XV Powiatowy Konkurs Informatyczny dla szkół Ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów, którzy ostatecznie zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Indywidualnie najlepszy okazał się uczeń naszego Kołłątaja Tobiasz Pauter z klasy IIIa, a Mateusz Sierszulski również z klasy IIIa zajął trzecie miejsce.

Przypomnijmy że są to już kolejne sukcesy naszych informatyków, którzy miesiąc wcześniej również zajęli czołowe lokaty w XI Rejonowym Konkursie Informatycznym w Jarocinie. Konkurs ten, w odróżnieniu od Konkursu Powiatowego był rozgrywany na poziomie egzaminu maturalnego z informatyki.

W pierwszej części - teoretycznej uczniowie rozwiązywali test wiedzy informatycznej oraz zadania algorytmiczne, a w drugiej części – praktycznej zmagali się z zadaniami z arkusza kalkulacyjnego, baz danych i programowania.

W konkursie tym uczestniczyło ponad 40 uczniów z pięciu różnych miejscowości: Jarocina, Gostynia, Środy Wielkopolskiej, Wrześni i Krotoszyna. Ostatecznie zwycięzcą XI Rejonowego Konkursu Informatycznego w Jarocinie został Tobiasz Pauter, a Mateusz Sierszulski zajął piąte miejsce.

W rozgrywanych konkursach nasi informatycy zdobyli atrakcyjne nagrody rzeczowe o znacznej wartości finansowej w postaci: markowego tableta iPad, wielofunkcyjnej drukarki atramentowej, słuchawek firmy JBL oraz praktycznego plecaka, a szkoła otrzymała minikomputer Raspberry Pi, który wzbogaci naszą bazę dydaktyczną.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym !!