Honorowa odznaka dla Kołłątaja PDF Drukuj Email

21 października 2016 roku nauczyciele z całej Wielkopolski uczestniczyli w wojewódzkiej gali z okazji Święta Edukacji Narodowej, w gmachu Akademii Muzycznej w Poznaniu. Uroczystość zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, aby nagrodzić najlepsze szkoły i wyróżniających się w pracy zawodowej nauczycieli i dyrektorów z Wielkopolski.

Nasze Liceum otrzymało odznakę honorową "Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego" . Nagrodę z rąk Pani Marzeny Wodzińskiej, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego odbierała pani dyrektor Elżbieta Płóciennik. Naszej dyrekcji  towarzyszyła delegacja w składzie: pani wicedyrektor Alicja Stachurska, pani Anna Sikorska, pani Ilona Kocel, ks. Rafał Moraś oraz uczniowie Agnieszka Kaczyńska, Lidia Szeszycka, Wojciech Raś, Marek Zięba, Kacper Bielawski i Urszula Idkowiak.

Podczas gali usłyszeliśmy słowa: "To szkoła ze 180-letnią tradycją, która kształci i wychowuje w duchu patriotyzmu, humanizmu, tolerancji, wolności sumienia i szacunku do pracy. Misją szkoły są słowa Jana Pawła II - "Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd."

Jesteśmy wdzięczni Samorządowi Województwa Wielkopolskiego za wyróżnienie naszego Liceum. Nagroda ta jest ukoronowaniem wieloletniej pracy całej Społeczności Szkolnej oraz stanowi  motywację do dalszej działalności.

Gala obchodów Dnia Edukacji Narodowej zachwyciła nas swoją oprawą, m.in. występem tancerzy Teatru Wielkiego w Poznaniu Viktorii Nowak i Johna Svensona w choreografii Viktora Davydiuka do utworu „Belle” w wykonaniu Solisty Teatru Wielkiego w Łodzi pana Mirosława Niewiadomskiego oraz koncertem zespołu Audiofeels.