Rajd rowerowy PDF Drukuj Email

7 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie rowerowym. Podczas wycieczki krajoznawczej  podziwialiśmy piękno przyrody naszego regionu oraz poznawaliśmy jego historię. W trasę wyruszyliśmy spod liceum ulicą Zdunowską przez Bukówko, Perzyce i Zduny w stronę Trzebicka, gdzie odbył się pierwszy przystanek. Tam mieliśmy czas na odpoczynek oraz zwiedzenie drewnianego kościoła p.w. św. Macieja, który znajduje się na malowniczym wzgórzu.

Następnie ruszyliśmy do leśniczówki „Hubertówka”, mijając po drodze Gądkowice i podziwiając piękno przyrody, którym zachwyca Dolina Baryczy. W miejscu docelowym mogliśmy odpocząć i „nacieszyć oko” pięknym krajobrazem. Po godzinnym postoju ruszyliśmy z powrotem do Krotoszyna.

Zatrzymaliśmy się również przy Mauzoleum Emila Schrapego, grobowca jednego z ostatnich właścicieli Pałacu w Wodnikowie Górnym. W drodze do naszego miasta przejeżdżaliśmy przez Ostrowąsy, Ujazd i Chachalnię. Cała trasa wynosiła w przybliżeniu 47km. Wycieczka wymagała od nas świetnej kondycji oraz wielkiej cierpliwości, jednak jestem pewna, że w kolejnym rajdzie weźmie udział również wielu uczniów.

Aleksandra Nabzdyk