IV Regionalna Olimpiada Medyczna PDF Drukuj Email

W piątek 08.04.2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja odbyła się IV Regionalna Olimpiada Medyczna pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego i pana prof. Wiesława Trzeciaka – wybitnego biochemika z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Udział wzięło 15 uczestników. Byli to uczniowie liceów ogólnokształcących województwa wielkopolskiego oraz dolnośląskiego. Uczniowie rozwiązywali testy złożone z zadań otwartych i zamkniętych.

Ich prace były zakodowane. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwali nauczyciele z „Kołłątaja”: Waldemar Plewiński, Julita Szał, Iwona Nowaczyk, Alina Szwarczyńska, Robert Szczotka.

Uczestnicy olimpiady zostali powitani przez panią wicedyrektor Alicję Stachurską. Uroczyste podsumowanie konkursu zostało uświetnione obecnością pana Pawła Radojewskiego – Wicestarosty Krotoszyńskiego, panią Alicję Figurę reprezentującą  Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego i przedstawiciela Krotoszyńskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej.

Laureatami olimpiady zostali:

• I miejsce:     Dorota Nowicka I Liceum i Gimnazjum im. St. Staszica w Pleszewie
  • II miejsce:    Hanna Grześkowiak Zespół Szkół Ogólnokształcących w Ostrowie Wlkp
  • III miejsce:   Tomasz Ficner IX Liceum Ogólnokształcące im. K. Libelta w Poznaniu

Nagrody książkowe ufundowane przez Starostę Krotoszyńskiego i wręczył laureatom pan Wicestarosta Krotoszyna Paweł Radojewski.

Jak co roku, również obecnie wszyscy uczestnicy olimpiady zostali obdarowani upominkami książkowymi ufundowanymi przez Stowarzyszenie Wychowanków i Nauczycieli Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie.