Kołłątajowcy w roli wykładowców na Politechnice Wrocławskiej! PDF Drukuj Email

Projekt  „Młody Chemik Eksperymentuje” organizowany jest przez Zakład Chemii Analitycznej i Metalurgii Chemicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, Sekcji Dydaktyki Chemii Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chemicznego i stowarzyszenie „Ekos”.

W projekcie tym biorą udział uczniowie naszego Liceum z klas biologiczno-chemicznych: z kl. II d: Maria Baranowska, Sara Pomogier, Anna Glinkowska oraz z klasy Id: Julia Dzierla, Julia Kocel, Alicja Kramarz, Aleksandra Otworowska, Michał Orzechowski, Katarzyna Siekierkowska.

19 marca (sobota) w Sali Wałbrzyskiej na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej, grupa młodych, ambitnych chemików z  Kołłątaja prezentowała swoje osiągnięcia z eksperymentów chemicznych przed profesorami  Wydziału Chemicznego  Politechniki Wrocławskiej oraz nauczycielami i uczniami szkół z Dolnego Śląska. Kołłątajowcy, pomimo ogromnej tremy przed słuchaczami,  zebrali gromkie brawa i zostali bardzo wysoko ocenieni.  Jedna z osób oceniających występ naszych uczniów skomentowała: „ …Program Galileo, chętnie Was przyjmie….” . Najlepszym wystąpieniem tego dnia, okazała się również prezentacja grupy krotoszyńskiej - Alicji Kramarz i Katarzyny Siekierkowskiej na temat „Wykorzystanie właściwości magnezu i chlorku srebra(I) w rozwoju fotografii”.  Osoba z jury powiedziała:  „ …opowieść radiowa, której chętnie się słucha….”

Gratulujemy!

W czasie przerwy odbyło się spotkanie nauczycieli-opiekunów z władzami uczelni, które swoją obecnością uświetnili Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Adam Jezierski i prof. Kazimierz Orzechowski z Uniwersytetu Wrocławskiego, dr inż. Andrzej Puszyński – Prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, dr hab. Rafał Latajka – członek Zarządu Głównego PTChem. Obecni byli Dziekani Wydziału Chemicznego, pracownicy naukowi, zaproszeni goście, gimnazjaliści i licealiści projektu realizowanego na Politechnice Wrocławskiej. Po okolicznościowych przemówieniach, na zakończenie dr inż. Maciej Oziembłowski z Wydziału Nauk o Żywności z Uniwersytetu Przyrodniczego  przedstawił  najnowsze wyniki badań nt.; „Żywności funkcjonalnej i nutraceutykach na bazie surowca jajczarskiego”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl