XVI Krotoszyńska Olimpiada Chemiczna im. prof. Jana Duczmala PDF Drukuj Email

To już szesnaście lat, jak nasza szkoła pod patronatem wybitnego krotoszyńskiego nauczyciela biologii i chemii popularyzuje nauki przyrodnicze w Regionie. W Krotoszyńskiej Olimpiadzie Chemicznej corocznie uczestniczą uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. 10 marca odbył się finał Krotoszyńskiej Olimpiady Chemicznej im. prof. Jana Duczmala. Walka młodych chemików była bardzo wyrównana, ponieważ byli dobrze przygotowani do konkursu.

Podczas godzinnej przerwy gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach chemicznych przygotowanych przez panią Ilonę Koceli młodzież z klasy IId. Nad prawidłowym przebiegiem całego konkursu czuwał pan Waldemar Plewiński, zakodowane prace uczestników oceniali nauczyciele szkół krotoszyńskich, a piękne dyplomy i podziękowania przygotowała pani Alina Szwarczyńska.

Wspaniały fotoreportaż z imprezy przygotowali Krzysztof Pęcak i Wojciech Raś.

Finalistami w kategorii szkół gimnazjalnych zostali:

• I miejsce: Dominika Szwacka z Zespołu Szkół w Zdunach
  • II miejsce: Joanna Skrzypczak z Zespołu Szkół nr 3 w Krotoszynie
  • III miejsce: Jakub Kulczyński z Zespołu Szkół nr 1 z OI im. H. Jordana w Krotoszynie

Finalistami w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali:

• I miejsce: Julia Dzierla z I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie
  • II miejsce: Monika Jagodzińska z I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie
  • III miejsce: Wojciech Raś z I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie

Finaliści zostali nagrodzeni cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostę Krotoszyńskiego.