Niecodzienny sposób spędzenia Pierwszego Dnia Wiosny PDF Drukuj Email

21. marca br., w poniedziałek, miało miejsce wyjście do kina z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, w którym uczestniczyła klasa IIa, IIc, a także IIIc pod opieką mgr Katarzyny Jędrzak, mgr Joanny Olejniczak oraz mgra Macieja Czachorka. Wyświetlane były w krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie” dwa filmy: kultowy „Pulp Fiction” w reżyserii Quentina Tarantino oraz „Grand Budapest Hotel” w reżyserii Wesa Andersona.

Pomysł spędzenia czasu nie na wagarach - a w kinie, z ciekawymi filmami - wyszedł od opiekunów i uczestników Szkolnego Klubu Filmowego, prowadzonego przez Panie Jędrzak i Olejniczak w I LO a został zrealizowany szczególnie dzięki staraniom Kacpra Tobucha - ucznia klasy IIc, który uczestniczy także w spotkaniach w krotoszyńskim DKF, działającym przy miejskim kinie. Inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę, bo przypadła do gustu młodzieży. Miejmy nadzieję, że  będzie kultywowana w przyszłych latach.

Dziękujemy Panu Krzysztofowi Rosikowi za nieodpłatne udostępnienie kina na potrzeby Szkolnego Klubu Filmowego.

Ola H., kl.IIc