Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email

1 marca 2016 po raz kolejny obchodziliśmy w Krotoszynie Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w murach Muzeum Regionalnego im. H. Ławniczaka w Krotoszynie odbyła się wieczornica poświęcona osobom walczącym z komunistami po 1945 roku. Współorganizatorami tego spotkania była nasza szkoła. Podobnie jak w roku ubiegłym, młodzież przygotowała program poświęcony Niezwyciężonym.

Zebrani mogli wysłuchać referatu nt. walk w okolicach Krotoszyna i poznać krótką historię drugiej konspiracji. Podczas występu licealistów  wysłuchano piosenek i wierszy poświęconych bohaterom sprzed lat. Dzień później ten sam program obejrzeć mogli uczniowie naszego Liceum.

Cieszy nas bardzo dobre przyjęcie przedstawienia przez osoby spoza szkoły. Dowodem na to są wpisy na oficjalnych portalach naszego miasta. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym: Dawidowi Gutowi z IIId, Piotrkowi Czajce z IIIc, Janinie Reising z IIIe, Wiktorii Wujczyk z IIe, Karolinie Kostce z IIe, Bartkowi Koniecznemu z IIe, Katarzynie Mincie z IIc, Julii Szczesnowskiej z Ic, Zuzannie Czachorek z Ic, Arturowi Błażejczakowi z Ic, Bartkowi Pruchnikowi z Ib i Agnieszce Koczorowskiej z Ib. Opiekunką grupy była mgr Małgorzata Witczak. Gratulujemy!

Szczególnie dziękujemy dyrektorowi Muzeum Regionalnego w Krotoszynie. Pan Piotr Mikołajczyk nie tylko zorganizował całą uroczystość ale i od lat dba, aby pamięć o Żołnierzach Wyklętych stała się powszechna. Tłumy na wieczornicy świadczą, że tak już jest.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na dwie uroczystości związane z  Żołnierzami Wyklętymi. Szczegóły pojawią się niedługo na Facebooku i stronie Muzeum Regionalnego i miasta.