Wyjazd do teatru muzycznego Capitol PDF Drukuj Email

Piątek 15-go stycznia dla uczniów naszej szkoły mógł oznaczać tylko jedno – wymarzone ferie! Jednak nie wszyscy rozpoczęli ten dwutygodniowy okres wypoczynkowy od przysłowiowego rzucenia torby w kąt. Klasy II D i III D swoje małe zimowe wakacje zapoczątkowały solidną dawką kultury. Po lekcjach, wraz z p. I. Kocel, p. A. Sikorską, p. A. Szwarczyńską i p. K. Jędrzak wybraliśmy się do wrocławskiego teatru muzycznego „Capitol” na spektakl pt. „Trzej muszkieterowie”.

Sztuka ta, to podróż w świat wartości, które niestety już dawno przestały mieć znaczenie. Tym samym owa historia staje się smutniejsza niż być powinna. W trakcie tego czterogodzinnego przedstawienia doświadczyliśmy wielkich wzruszeń, patetycznych uniesień, emocjonujących scen batalistycznych oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wydarzenia rozgrywające się na scenie, z niemalże stu procentową dokładnością odzwierciedlały te opisane przez Aleksandra Dumasa.

W historii opowiadanej przez krawca młodemu paniczowi nie brakowało niczego, od świetnie dobranych kreacji, przez przepiękną, nastrojową muzykę, aż po niezwykle realistyczne uzbrojenie. Na zdecydowaną pochwałę zasługuje również gra aktorska. Obsada została dobrana z nadzwyczajną  starannością, dzięki czemu mogliśmy oglądać sztukę na najwyższej klasy poziomie. Pieśni, które mieliśmy okazję usłyszeć, sprawiły, że niejednemu z nas łza spłynęła po policzku. W głowach natomiast wciąż rozbrzmiewa nam cudowny finalny utwór, tak że aż chce się zaśpiewać w ślad za bohaterami:

„Wolność! królowie, panowie, książęta. Równość! niebieska krew wasza mać. Braterstwo! zbyt wiele musimy pamiętać. Nie chcemy się bać!”

Wyjazd ten, był kolejną okazją, by pokazać, jak bardzo zżyliśmy się ze sobą przez te wszystkie lata i jak trudno będzie nam już niedługo opuścić mury szkoły. Świadomi nieuchronnie zbliżającego się końca wspólnych przygód, pragniemy z całego serca podziękować naszym paniom profesor.  Jesteśmy niezwykle wdzięczni, że zechciały zabrać nas na tak wspaniałe wydarzenie kulturalne. Liczymy, że w niedalekiej przyszłości będzie nam dane wybrać się również na obiecanego „Skrzypka na dachu”

Dawid Gut
Klasa 3d