Rajd pieszy do studni św. Marcina PDF Drukuj Email

14 listopada grupa 57 uczniów i 7 opiekunów wybrała się na rajd pieszy do studni św. Marcina.Tegoroczny (szósty z kolei) rajd, jak zwykle związany był z rocznicą odzyskania niepodległości i wpisał się w kalendarium uroczystości patriotycznych obchodzonych w naszej szkole. W tym roku towarzyszyła nam grupa uczniów z gimnazjum nr 2 im. M.Kopernika w Krotoszynie pod opieką pani Romany Zmyślonej.

Naszym gościem specjalnym był dr Edward Jokiel – inicjator rajdów do studni św. Marcina i  na szaniec powstańczy w Borownicy k/Zdun. Maszerowaliśmy szlakiem wędrówki młodzieży naszej szkoły zrzeszonej w konspiracyjnej organizacji Towarzystwo Tomasza Zana (działającej w czasach zaborów). Po dotarciu do celu dr E.Jokiel i mgr P.Hadrych opowiedzieli zebranym o historii odwiedzanego miejsca. Nasi historycy przypomnieli także w jaki sposób krotoszyniacy walczyli z germanizacją.

Po półgodzinnym odpoczynku ruszyliśmy leśnym duktem z powrotem do Krotoszyna.Wielu z obecnych zadeklarowało chęć uczestniczenia w kolejnej edycji listopadowego rajdu.