Na łonie natury- Zielona Szkoła Id PDF Drukuj Email

W dniach 1-2 października udaliśmy się na Zieloną Szkołę do Krośnic wraz z opiekunkami  p. Anną Sikorską i p. Iloną Kocel.  Podziwialiśmy piękno doliny Baryczy,  czyli faunę i florę stawów milickich. Każdy mógł się poczuć, jak ornitolog. Szukaliśmy rzadko spotykanych ptaków, których odnotowuję się na tym terenie  276 gatunków, z czego 166 gatunków ma tu swoje tereny lęgowe.

Niesamowitym przeżyciem była dla nas wycieczka rowerowa po lesie, która pozwoliła nie tylko poprawić kondycję, ale także pokazać, że nauka nie musi być nudna.

Spędziliśmy cudowne, niezapomniane chwile. Poznaliśmy nowe gatunki zwierząt, badaliśmy m.in. rozwielitki i larwy komara pod mikroskopem, a także cieszyliśmy pięknym październikowym słońcem.

Dzięki tej przygodzie bardziej się zintegrowaliśmy i poznaliśmy.
Odpoczęliśmy, by wrócić do szkoły i zmobilizowani wziąć się za naukę.

Paulina Pilawka
uczennica 1d