Dzień języków obcych PDF Drukuj Email

Piątek 25 września w naszej szkole obfitował w niezwykłe wydarzenia. Tego dnia Kołłątajowscy uczniowie wzięli udział w Dniu języków obcych, na którym prezentowali zagraniczne piosenki oraz wszelkiego rodzaju układy taneczne.

Wszystkie z występujących klas zaprezentowały się na naprawdę wysokim poziomie. Każdy następny pokaz zapowiadał coraz większą dawkę śmiechu. Jesteśmy pod wrażeniem umiejętności tanecznych i wokalnych, a także poczuciem humoru jakim dysponują uczniowie naszego liceum! Z minuty na minutę obserwowaliśmy coraz to inne motywy pojawiające się na scenie, jednak serca wszystkich zgromadzonych podbiła klasa IIID, która zasłużenie zdobyła I miejsce! Na niższych stopniach podium znalazły się: klasa IIE oraz klasa IB. Wszyscy występujący pokazali dużą kreatywność!

Zmagania uczniów oceniało jury w składzie:

• p. Agnieszka Borkiewicz
  • p. Daria Kapcińska
  • p. Magdalena Ibron
  • p. Maciej Czachorek
  • Jagoda Piechocka

Oprócz zmagań artystycznych klasy brały udział w konkursie kalambury oraz questu.
Po przebrnięciu eliminacji 3 najlepsze klasy toczyły zacięty finał kalamburowy! Oto jego wyniki:

• I m : klasa IIIE
  • II m : klasa IIA
  • III m : klasa IIB

Z kolei finał questu polegał na wykonaniu wcześniej wylosowanych poleceń w języku angielskim, jak i niemieckim. Nie sprawiło to jednak żadnych trudności reprezentantom klas. Wszyscy ukończyli konkurs w błyskawicznym tempie!

• I m : klasa IIB
  • II m : klasa IIIE
  • III m : klasa IIIB

Ogłoszono również wyniki na najlepszego anglistę i germanistę szkoły!
Angliści:

• I m : Michał Frąckowiak
  • II m : Luke Slade
  • III m : Urszula Kot

Germaniści:

• I m : Nicole Kowalski
  • II m : Katarzyna Gendera
  • III m : Kasandra Lis

Nasi nauczyciele j. obcych podsumowali też coroczne zmagania w Kollotonie!

• I m : klasa IIB
  • II m : klasa IIID
  • III m : klasa IIA

Wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w tegorocznym Dniu języków obcych bardzo dziękujemy! Jednocześnie gratulujemy zwycięzcom każdej z konkurencji! To dzięki Wam z dnia na dzień stajemy się jeszcze lepsi! ?

Poniżej przedstawiamy linki do wcześniej opisanych występów oraz relację fotograficzną!