I LO w Krotoszynie z certyfikatem "Szkoła z Klasą 2.0" PDF Drukuj Email

Nasze liceum otrzymało tytuł „Szkoły z Klasą 2.0” oraz certyfikat za pracę i udział w ogólnopolskim projekcie „Szkoła z Klasą 2.0”.  To duży sukces dyrekcji, koordynatora projektu oraz  nauczycieli i ich uczniów biorących udział w zadaniach projektowych związanych z wykorzystaniem narzędzi technologii informacyjno-komputerowej.

Piąta edycja programu Szkoła z Klasą 2.0 (2014/15) prowadzona była pod hasłem „Czytamy i odkrywamy”. Celem ogólnym było racjonalne wdrażanie technologii informacyjnej i komunikacyjnej przydatnej w funkcjonowaniu szkoły. W takim projekcie nie mogło nas zabraknąć!

Grupy pracowały m.in. nad takimi tematami jak:

• Good health is above wealth - wykorzystanie TIK do odkrywania i nauki języka angielskiego
  • Helping others - jak pomagać innym? - uczymy innych
  • Sposoby pozyskiwania energii, a ochrona środowiska przyrodniczego
  • Redukcja tlenków metali
  • Świat planet-odkrywamy na nowo planety naszego Układu Słonecznego
  • Układ Słoneczny-lekcja fizyki w przedszkolu.

Zajęcia były realizowane nie tylko w naszej szkole ale także w przedszkolu czy Domu Seniora. Materiały wypracowane przez nauczycieli i uczniów znalazły się na platformie internetowej Szkoły z Klasą 2.0. Za realizację projektu była odpowiedzialna Pani dyrektor I LO mgr Elżbieta Płóciennik. Koordynował projekt mgr inż. Robert Szczotka, zaś w projekcie brali udział nauczyciele: mgr Agnieszka Borkiewicz, mgr Alina Szwarczyńska oraz mgr Waldemar Plewiński.