Finał XIX Konkursu Biblijnego PDF Drukuj Email

W dniach 1 – 2 czerwca 2015 roku nasza uczennica wraz z ks. Pawłem wzieła udział w finale 19. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana".

Dwudniowy finał konkursu odbył się  w Niepokalanowie. Przystąpiło do niego 117. przedstawicieli wszystkich polskich diecezji. Zostali oni wyłonieni z niemal 30 000 uczestników tego biblijnego dzieła.

Spotkanie, podobnie jak cały konkurs, kolejny raz było okazją do rozbudzenia w młodych miłości do Bożego słowa i budowania wspólnoty uczniów Chrystusa.

Poza samymi eliminacjami złożonymi z części pisemnej i ustnej, uczestnicy pierwszego dnia finału wzięli udział w nabożeństwie Słowa. Ks. dr Mirosław Jasiński (UKSW), członek komisji konkursowej, odniósł się do przeżywanego obecnie w Kościele roku duszpasterskiego pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. – Bóg kocha grzesznika, ale nie kocha grzechu i to jest Dobra Nowina, którą musimy głosić światu – przypomniał kapłan. Podkreślił, że dziś wielu ludzi oddaje życie za Chrystusa i to jest dla nas wielkie zobowiązanie do bycia porządnymi chrześcijanami.

Uczestnicy finału przenieśli się w artystyczną podróż do Ziemi Świętej, a to za sprawą koncertu – świadectwa – z akompaniamentem instrumentów biblijnych, w wykonaniu muzyka i podróżnika po miejscach świętych, Michała Kaczora. Centralnym punktem finałowego spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem ks. prof. Mirosława Wróbla (KUL), celebrowana z udziałem księży związanych z Konkursem.

Do ścisłego finału – części ustnej zakwalifikowało się siedmioro uczestników, którzy musieli zmagać się ze specjalnie przygotowanymi na ten etap pytaniami dotyczącymi tegorocznego zakresu – Księgi Jonasza, Ewangelii wg św. Łukasza i Dziejów Apostolskich.

Zwycięzcą finału okazał się przedstawiciel archidiecezji krakowskiej, który otrzymał głowną nagrodą w postaci pielgrzymki do Ziemi Świętej. Nasza uczennnica Irmina Waleńska zajęła miejsce w pierszwej połowie uczestników, za co została obdarowana licznymi pozycjami książkowymi.

Naszej finalistce jeszcze raz ogromnie gratulujemy udziału w finale konkursu, i mamy wielką nadzieję, że również w przyszłym roku w uczniowie naszej szkoły odniosą podobne sukcesy ze znajomości treści Pisma Świętego.