KOŁŁĄTAJ UCZY NAJMŁODSZYCH PDF Drukuj Email

„Szkoła z klasą 2.0” to projekt, w którym aktywnie uczestniczą uczniowie klas pierwszych realizując zagadnienia zarówno z fizyki jak i języka angielskiego. W ramach tego projektu grupa językowa z klas Ib, Id i Ie postanowiła dzielić się swoją wiedzą z języka angielskiego wśród dorosłych i dzieci.

Po owocnych zajęciach w Klubie Seniora uczniowie postanowili ruszyć do przedszkoli przygotowując lekcję języka angielskiego dla dzieci. Pierwsze zajęcia o tematyce związanej z pogodą „What’s the weather like today?” odbyły się 29 kwietnia, na które zostały zaproszone przedszkolaki z „Kubusia”.

Na kolejne zajęcia uczennice z projektu wybrały sie do przedszkola „Wesoła Gromadka” organizując zajęcia z kierunkami po angiesku pt. „Let’s move”. Ostatnie zajęcia dla przedszkola „Kołłatajek” odbyły się miesiąc później 27 maja w naszej szkole, a ich tematem były zwierzęta w zoo - „Let’s go to the zoo”.

Podczas wszystkich zajęć przedszkolaki świetnie się bawiły spiewając piosenki po angielsku, bawiąc się i grając oraz wykonując ciekawe ćwiczenia na tablicy interaktywnej. Dzieci zachwycone nową formą zabawy i nauki, a także zakochane w naszej szkole obiecały do nas wrócić w przyszłości...