Kołłątajowski rajd rowerowy do „Hubertówki” PDF Drukuj Email

W dniu 16 maja, jak co roku, odbył się rajd rowerowy, którego celem było dotarcie do leśniczówki „Hubertówka” niedaleko Gądkowic. Wzięło w nim udział 17 uczniów naszej szkoły oraz uczeń Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie. Opiekunami rajdu byli: mgr Stefan Konieczny – dyrektor naszego liceum w latach 1980- 2000 , dr Edward Jokiel i mgr Tomasz Konieczny.

W sobotę pogoda dopisywała, więc uśmiechy uczestników wycieczki rowerowej nie schodziły z twarzy ani na chwilę. Podczas pierwszego przystanku, niedaleko wsi Trzebicko, dyrektor Stefan Konieczny, z wykształcenia geograf, opowiedział nam o efektach działania lądolodu w okolicach Krotoszyna i Milicza. Podczas zjazdu z Wysoczyzny Kaliskiej mogliśmy podziwiać  krajobraz pradoliny Baryczy. Gdy dotarliśmy do leśniczówki „Hubertówka” okazało się, że niewielu Kołłątajowców gościło w tym pięknym miejscu, wyrażali więc swój podziw dla niego. Po godzinnym odpoczynku, zmęczeni, zebraliśmy siły i wróciliśmy przez Ujazd i Chachalnię do Krotoszyna. Według wskazania licznika na rowerze prof.Jokiela - pokonaliśmy trasę liczącą 47 km.

Rajd do „Hubertówki”, dzięki pięknej pogodzie, miłemu towarzystwu oraz kontakcie z naturą długo zostanie w naszej pamięci i ze zniecierpliwieniem będziemy wyczekiwać kolejnej wycieczki.

Bartłomiej Konieczny kl.1e