Kiermasz Zawodów w Kołłątaju PDF Drukuj Email

17 kwietnia 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbył się już po raz drugi w historii tej szkoły Kiermasz Zawodów pt. „Wybieram przyszłość z Kołłątajem”.

W tym dniu uczniowie klas II i III mogli zdobywać informacje o zawodach dzięki obecności osób, które   reprezentowały zawody takie jak. psycholog, farmaceuta, lekarz, dietetyk,  strażak, policjant czy też florysta. Na kiermasz szkoła zaprosiła też przedstawicieli uczelni wyższych i studentów różnych kierunków.

Była też okazja uczestniczenia w ciekawych zajęciach prowadzonych przez Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się warsztaty zaprezentowane przez Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Kaliszu.

Jesteśmy szkołą ogólnokształcącą, nie przygotowujemy do pracy w konkretnym zawodzie, dlatego większość naszych uczniów po ukończeniu szkoły podejmuje dalszą naukę na studiach wyższych. Dzięki  takim imprezom młodzi ludzie mogą lepiej przygotować się do nie łatwego  w dzisiejszych czasach wyboru zawodu i kierunku dalszego kształcenia.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyjęli nasze zaproszenie i pomogli w zorganizowaniu tej imprezy.