III Regionalna Olimpiada Medyczna PDF Drukuj Email

W piątek 10.04.2015 roku w naszej szkole odbyła się III Regionalna Olimpiada Medyczna pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego i pana prof. Wiesława Trzeciaka z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Udział wzięło 14 uczestników. Byli to uczniowie liceów ogólnokształcących województwa wielkopolskiego. Uczniowie rozwiązywali testy złożone z zadań otwartych i zamkniętych. Ich prace były zakodowane. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwali nauczyciele z „Kołłątaja”: Waldemar Plewiński, Julita Szał, Iwona Nowaczyk, Alina Szwarczyńska, Robert Szczotka, Beata Piotrowska.

Uczestnicy olimpiady zostali powitani przez panią dyrektor Elżbietę Płóciennik. Uroczyste podsumowanie konkursu zostało uświetnione obecnością pana Stanisława Szczotki – Starosty Krotoszyńskiego, pana Przemysława Wójcika – Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, panią Alicję Figurę reprezentującą  Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego, panią Janinę Nowaczyk reprezentującą Krotoszyński Zespół Opieki Zdrowotnej i pana Zenona Balanickiego – Prezesa Stowarzyszenia Wychowanków i Nauczycieli Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja.

Laureatami olimpiady zostali:

• I miejsce:     Patrycja Paluszkiewicz I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie
  • II miejsce:    Patrycja Poczta I Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja w Krotoszynie
  • III miejsce:   Łukasz Przymus I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Jarocinie

Nagrody książkowe ufundował i wręczył laureatom pan Starosta Krotoszyna Stanisław Szczotka.

Serdecznie gratulujemy Patrycji Poczcie, uczennicy „Kołłątaja”, za zajęcie bardzo wysokiego miejsca w tak trudnym interdyscyplinarnym konkursie i życzymy dalszych sukcesów.