Klasa Id z wizytą w przedszkolach PDF Drukuj Email

Klasa Id Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie wykazała inicjatywę, by spotkać się w licznym gronie w ramach projektu z fizyki pod opieką  p. Aliny Szwarczyńskiej. Pomysłów było co nie miara, lecz by je zrealizować, trzeba było wszystko dopiąć na ostatni guzik.

Pierwszy pomysł udało się zrealizować 26 marca 2015 r. Odwiedzili oni wtedy dzieci z przedszkola „Bajka”. Celem tego spotkania było przekazanie maluchom wiedzy na temat Układu Słonecznego. Oczywiście nie były to typowe wykłady. Licealiści wiedzieli, że muszą wymyśleć coś kreatywnego, by wzbudzić ciekawość przedszkolaków. Podzielili się więc na czteroosobowe zespoły i udali się do poszczególnych grup: trzylatków „Kubuś Puchatek”, czterolatków „Klub Myszki Miki”, pięciolatków „Misie” i sześciolatków „Słoneczka”.

W każdej grupie plan wyglądał następująco: powitanie, rozdanie opasek na głowę z planetami, nauka krótkiego wierszyka, wspólne malowanie balonów oklejonych gazetami, by przypominały planety, krótka zabawa na „ rozruszanie się” i na koniec rozdanie lizaków z planetą i logiem naszego liceum na opakowaniu.

We wszystkich grupach było widać zaangażowanie obu stron. Przedszkolaki były chętne do współpracy. Gdyby nie pozytywne nastawienie naszych uczniów, nic by z tego nie wyszło. Na koniec wręczyli pani dyrektor przedszkola i osobie współorganizującej zajęcia piękne dyplomy i kwiaty. Wszyscy byli jednogłośnego zdania, że trzeba organizować tego typu zajęcia dużo częściej

A.G.