Dzień Przedsiębiorczości PDF Drukuj Email

Dzień 25 marca był dla uczniów naszej szkoły wyjątkowy. Zamiast tradycyjnie zasiąść w ławach szkolnych postanowiliśmy spojrzeć na świat z nieco innej perspektywy. Wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości, aby choć przez kilka godzin móc odczuć na własnej skórze zarówno zaszczyt, jak i obowiązek prawdziwej pracy.

Była to niepowtarzalna okazja, by spróbować swoich sił w zawodzie marzeń, bez potrzeby walki o staż. Mogliśmy również przekonać się, czy profesja, którą pragnęlibyśmy w życiu wykonywać jest w rzeczywistości taka ciekawa i zajmująca.

Cieszy fakt, że do tegorocznej edycji Dnia Przedsiębiorczości przystąpiło aż 201 uczniów naszej szkoły, którzy swoje zatrudnienie w tym wyjątkowym dniu znaleźli w ponad 100 firmach! Dumą napawa również to, że nasza młodzież w coraz większym stopniu pragnie w ramach preorientacji zawodowej odkrywać uroki życia w „świecie dorosłych”.

Rokrocznie sukcesywnie zwiększamy swoje zainteresowania własną przyszłością, co jest z pewnością powodem do radości. Możemy mieć pewność, że zdobyte w ten sposób doświadczenie pomoże nam już za niedługo obrać właściwy kurs i rozwinąć życiowe żagle Uśmiech

Dawid Gut