XV Krotoszyńska Olimpiada Chemiczna im. prof. Jana Duczmala PDF Drukuj Email

To już piętnaście lat, jak nasza szkoła pod patronatem wybitnego krotoszyńskiego nauczyciela biologii i chemii popularyzuje nauki przyrodnicze w Regionie.

W Krotoszyńskiej Olimpiadzie Chemicznej corocznie uczestniczą uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. 12 marca odbył się finał Krotoszyńskiej Olimpiady Chemicznej im. prof. Jana Duczmala.

Walka młodych chemików była bardzo wyrównana, ponieważ byli dobrze przygotowani do konkursu.

Finalistami w kategorii szkół gimnazjalnych zostali:

• I miejsce: Natalia Szymczak z Zespołu Szkół nr 1 z OI im. H. Jordana w Krotoszynie
  • II miejsce: Marek Zięba z Zespołu Szkół nr 1 z OI im. H. Jordana w Krotoszynie
  • III miejsce: Mikołaj Młynarczyk z Gimnazjum nr 4 im. H. Sienkiewicza w Krotoszynie

Finalistami w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali:

• I miejsce: Wojciech Raś z I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie
  • II miejsce: Julia Kowańdy z I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie
  • III miejsce: Piotr Woźniak z I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie

Finaliści zostali nagrodzeni cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostę Krotoszyńskiego.