Kołłątajowcy w roli wykładowców na Politechnice Wrocławskiej! PDF Drukuj Email

W ramach projektu Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej „Młody chemik eksperymentuje” uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja  uczestniczą  w kursie „Chemia nieorganiczna - Laboratorium”, poznając tajniki techniki laboratoryjnej. Po każdym spotkaniu uczestnicy piszą sprawozdania z zajęć, które są następnie sprawdzane i oceniane przez wykładowców tej uczelni. W ramach sprawdzenia wiedzy uczniowie piszą kolokwia (jak każdy student uczelni wyższej).

28 marca (sobota) grupa młodych, ambitnych chemików z  Kołłątaja prezentowała swoje osiągnięcia  z eksperymentów chemicznych przed wykładowcami Wydziału Chemicznego  Politechniki Wrocławskiej oraz nauczycielami i uczniami szkół z Dolnego Śląska. Kołłątajowcy, pomimo ogromnej tremy przed słuchaczami,  zebrali gromkie brawa i zostali bardzo wysoko ocenieni- Gratulujemy!

Na zakończenie prof. Roman Gancarz z Wydziału Chemicznego PWr wygłosił bardzo ciekawy wykład plenarny „Czy rządzi nami chemia?” .