Stypendystka Prezesa rady Ministrów PDF Drukuj Email

Pierwsze, co przychodzi mi do głowy, to zdanie: "Realistka, która uwielbia czytać książki, jeździć na koncerty ulubionych zespołów i słuchać muzyki". Tak, bez muzyki wręcz nie mogę się obyć, towarzyszy mi od rana do wieczora. Kiedy znajomi widzą mnie ze słuchawkami w uszach, nawet nie podchodzą, bo wiedzą, jak bardzo drażni mnie wyrywanie z "mojego świata" [gdyby to była rozmowa "na żywo", to zaśmiałabym się w tym momencie :)]. Oprócz tego interesuje mnie teatr i tajniki gry aktorskiej.

Od października planuję kontynuować swoją edukację na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i mam nadzieję, że uda mi się zrealizować to postanowienie.

Wybór "Kołłątaja" jako szkoły średniej uważam za trafny w stu procentach. Właściwie, po gimnazjum nie brałam pod uwagę żadnego innego liceum, niż I LO. Owszem, nieraz zdarzyło mi się iść spać nad ranem, gdyż całą noc spędziłam nad książkami, ale oprócz nauki pojawiały się także momenty świetnej zabawy, jak na przykład kołłątajowski Harlem Shake, nakręcony dwa lata temu. Poza tym uważam, że szkoła daje uczniom liczne możliwości rozwijania własnych zainteresowań i talentów, co niezaprzeczalnie stanowi dużą zaletę.

Joanna Juskowiak - stypendystka Prezesa Rady Ministrów