Warsztaty maturalne z chemii PDF Drukuj Email

Nasza szkoła jako pierwsza w Polsce rozpoczęła owocną współpracę z Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia w 2009 roku. Nieprzerwanie już 5 lat młodzież powiatów krotoszyńskiego oraz milickiego i rawickiego dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie ma szansę rozwijać swoje zainteresowania przyrodnicze samodzielnie wykonując eksperymenty chemiczne.

W tym roku nasza szkoła jako pierwsza w całym kraju zorganizowała warsztaty maturalne z chemii. Młodzież w ciągu dwóch dni: 12 i 13 stycznia intensywnie pracowała, korzystając z pomocy Centrum Chemii w Małej Skali, przygotowując się do Nowej Matury z Chemii. Młodzież zaoszczędziła swój czas, nie potrzebując go tracić na kosztowne wyjazdy na kursy do Wrocławia czy Poznania. Okazuje się, że w Krotoszynie też można się, w bardzo dobrze zorganizowany sposób, przygotować do matury.

Pracownicy naukowi Centrum Chemii w Małej Skali działającego przy Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu bardzo chwalili wysoki poziom przygotowania merytorycznego krotoszyńskiej młodzieży oraz bardzo dobre warunki lokalowe miejscowego ogólniaka, stwierdzając, że posiada on jedną z lepiej zorganizowanych pracowni chemicznych w skali całego kraju.

Nauczyciele akademiccy, odwiedzający Krotoszyn, w tym również Centrum Chemii w Małej Skali zawsze wysoko oceniają Radę Pedagogiczną I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja za umiejętność zgrania nowoczesnego wyposażenia pracowni przedmiotowych z zachowaniem historycznego charakteru budynku szkoły.