BRĄZOWA TARCZA DLA NASZEGO „KOŁŁĄTAJA”! Jesteśmy najlepszym liceum ogólnokształcącym w powiecie!!! PDF Drukuj Email

Czasopismo „Perspektywy” opublikowało w mijającym tygodniu 17 ranking liceów ogólnokształcących i techników z całej Polski. Jak dowiadujemy się ze strony internetowej czasopisma: „ranking jest ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Jego adresatami są przede wszystkim uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.” Opublikowano rankingi ogólnopolskie: Ranking Liceów Ogólnokształcących 2015, Ranking Techników 2015, cztery ogólnopolskie rankingi dodatkowe: Ranking Maturalny 2015 w grupie liceów, Ranking Maturalny 2015 w grupie techników, Ranking Olimpijski 2015, oraz Ranking Zawodowy 2015 w grupie techników i podrankingi wojewódzkie (oddzielne dla liceów i techników), które są wyciągami z głównych rankingów ogólnopolskich. Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie ok. 1500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: www.perspektywy.pl

JAK WYPADŁA NASZA SZKOŁA? Dzisiaj możemy odpowiedzieć: dobrze. Uzyskaliśmy 319 miejsce w kraju a 23 w województwie wielkopolskim. Tym samym mamy BRĄZOWĄ TARCZĘ!!! Cieszy nas to tym bardziej, że wyżej uplasowały się tylko: jedna szkoła z Ostrowa- Liceum Sióstr Salezjanek z Ostrowa Wielkopolskiego i III LO z Kalisza. Pozostałe licea ogólnokształcące z Ostrowa, z Jarocina czy naszego powiatu wypadły słabiej. W liczbie 500 najlepszych liceów ogólnokształcących znalazły się również: I LO im. A. Asnyka w Kaliszu (421. miejsce), III LO w Ostrowie Wlkp. (435.lokata), I LO im. T. Kościuszki w Jarocinie (443.miejsce) i II LO im. W. S. Reymonta w Ostrowie Wlkp. (456.lokata).

Wyniki te potwierdzają, że jesteśmy bardzo dobrą szkołą nie tylko w powiecie. Sukces ten zawdzięczamy pracowitości uczniów, oddaniu nauczycieli. Poprawiliśmy swój wynik sprzed roku i mamy nadzieję, że kolejne rankingi również przyniosą nam radość i satysfakcję.

„Perspektywy” corocznie informują o zasadach oceniania szkół. W przypadku liceów ogólnokształcących Kapituła Rankingu ustaliła następujące kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Liceów 2015: sukcesy w olimpiadach 30%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 45%. Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.  Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

Szczegóły opisane zostały na stronie internetowej „Perspektyw” i w czasopiśmie pod tym tytułem.

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl