Kolejna Klasa Akademicka w Kołłątaju PDF Drukuj Email

11 grudnia I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie zawarło porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. W efekcie w krotoszyńskim liceum powstała Klasa Akademicka pod patronatem Wydziału Towaroznawstwa UEP.

Celem współpracy jest zaktywizowanie młodzieży, poszerzanie własnych zainteresowań, doskonalenie uczniowskiego warsztatu pracy pod kątem studiów oraz przygotowanie przyszłych studentów do działalności w uczelnianych kołach naukowych i innych organizacjach studenckich.

Dzięki tej współpracy uczniowie klasy Id - o profilu biol-chem-ang mają możliwość  uczestniczenia w wykładach i ćwiczeniach z chemii. Zajęcia będą odbywały si ę cyklicznie – raz w miesiącu.  Ponadto licealiści mają możliwość korzystania ze zbiorów bibliotecznych uczelni.

Pierwszoklasiści poczuli się jak studenci, kiedy Dziekan Wydziału Towaroznawstwa prof. dr hab. inż. Ryszard Zieliński  uroczyście wręczył im indeksy uczelni .

W czasie pobytu w UEP licealiści wysłuchali wykładu prof. dr hab. Jana Jasiczaka, który przedstawił działalność Uczelni , a zwłaszcza Wydziału Towaroznawstwa. To właśnie ten wydział przez trzy lata będzie sprawował patronat nad kołłątajowską młodzieżą. Prelegent przybliżył również uczniom, czym zajmuje się towaroznawstwo jako nauka. Po wykładzie licealiści podzieleni na grupy już praktycznie działali w bogato wyposażonych laboratoriach chemicznych.