LIGA ANGIELSKA OSTATNIA RUNDA ZA NAMI PDF Drukuj Email

W czwartek 12 czerwca 2014 roku odbyła się ostatnia runda konkursów w ramach projektu Uniwersytet w Twojej Szkole, tak zwana ‘Liga Angielska” pod hasłem „Historia USA”. Naszymi reprezentantkami były Alicja Dorosz, Nikola Gniazdowska, Agata Polańska oraz Milena Molska, które zdobyły kolejne punkty dla naszej szkoły.

W poprzedniej rundzie VI związanej z literaturą amerykańska nasze uczennice (Ada Kaczmarek, Filipina Ratajczyk, Milena Molska oraz Ola Skalska) zdobyły drugie miejsce i aż 8 punktów.

Całej naszej drużynie serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak godne reprezentowanie naszej szkoły. Dzięki tym uczniom nasza szkoła zdobyła 38 punktów i 10 miejsce, a w rozgrywkach brały udział aż 24 szkoły.

Pierwsze miejsce zajęło poznańskie liceum dwujęzyczne z Krzesin (XVI LO Poznań) z 60 punktami, a drugie II LO w Lesznie (58 pkt). Możemy się poszczycić tym, iż w III rundzie z gramatyki i słownictwa języka angielskiego nasi uczniowie dzielnie walczyli z tymi szkołami przez 1,5 godziny aż do wyczerpania się puli pytań (zdobywając drugie miejsce)

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i czekamy na kolejne rozgrywki z następnym roku szkolnym.