Informatycy z Kołłątaja w finale Olimpiady Net Masters Cup PDF Drukuj Email

Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja, awansowała do finału VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup. Drużyna w składzie: Jacek Fila, Wojciech Chlebowski i Maciej Skrzypczak, pod opieką p. Piotra Szczecińskiego, zajęła trzecie miejsce w rejonie obejmującym województwo lubuskie, zachodniopomorskie i wielkopolskie i tym samym jako jedna z 21 drużyn z całej Polski zakwalifikowała się do wielkiego finału, który odbędzie się 17 czerwca w Warszawie.

Net Masters Cup to największy w Polsce i jeden z większych w Europie konkurs wiedzy o Internecie i technologiach informatycznych. Jest skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej oraz nauczycieli informatyki. W tegorocznej edycji bierze udział 2526 drużyn, czyli niemal 10 tys. uczestników.

Głównym celem projektu jest szerzenie idei społeczeństwa informacyjnego, wsparcie młodych utalentowanych informatyków oraz promocja kierunków technicznych na wyższych uczelniach w Polsce.

Organizatorami edycji zaplanowanej na rok szkolny 2013/2014 jest Grupa Netia, Allegro, oraz Cisco, które sfinansują nagrody dla zwycięskiej drużyny – stypendium finansowe, pakiet pełnej opieki podczas studiów oraz sprzęt elektroniczny!

Partnerami Olimpiady odpowiedzialnymi za ułożenie pytań oraz weryfikację wyników są renomowane uczelnie wyższe: Politechniki: Warszawska, Łódzka, Poznańska i Wrocławska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Nad poziomem merytorycznym czuwa Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Więcej informacji na temat Olimpiady na stronie: