Wizyta Pani poseł Krystyny Łybackiej w naszej szkole. PDF Drukuj Email

10 kwietnia posłanka SLD Krystyna Łybacka przyjmując zaproszenie szkolnego klubu europejskiego spotkała się w auli naszej szkoły z maturzystami. Przedstawiając się wspomniała o silnych związkach z naszym regionem: urodziła się w Jutrosinie, rodzice jej ojca pochodzą z Kobylina, a praktyki nauczycielskie odbywała w naszej szkole. Od ponad dwudziestu lat czynnie uczestniczy w życiu politycznym naszego kraju. Między innymi pełniła urząd ministra edukacji narodowej i sportu. Obecnie kandyduje do parlamentu europejskiego. Maturzyści zadali Pani poseł wiele szczegółowych pytań z różnych dziedzin. Między innymi o ocenę systemu oświaty, sytuację międzynarodową, pomoc dla studentów, problem bezrobocia, zmiany w systemie emerytalnym. Wywiązała się również dyskusja na tematy światopoglądowe. Krotoszyńska prasa oceniła spotkanie bardzo pozytywnie: czytaliśmy o świetnym kontakcie z młodzieżą, dojrzałych pytaniach i wielkiej ciekawości naszych uczniów. Największy jednak komplement padł z ust (a w zasadzie twittera) samej Pani poseł. Napisała: „Spotkanie z młodzieżą w LO w Krotoszynie. Gdyby tak wszyscy politycy mieli równą im inteligencję i głębię pytań. Gratulacje dla nauczycieli!”

Wpis na Twiterze i stronie Pani poseł: