Kolejny sukces naszego informatyka PDF Drukuj Email

11 kwietnia 2014 roku, w Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim, miał miejsce III Konkurs Wiedzy Informatycznej. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostrowskiego, ostrzeszowskiego i krotoszyńskiego. Pierwszy etap konkursu, w postaci pytań testowych, sprawdzał wiedzę ogólną z zakresu informatyki i wyłonił 10 najlepszych uczestników w kategorii „Programista” i „Administrator sieci LAN”.

W drugim etapie uczniowie w zależności od wybranej kategorii rozwiązywali zadania algorytmiczne w wybranym języku programowania, lub rozwiązywali problemy sieciowe w testowym laboratorium.

Zwycięzcą konkursu w kategorii „Programista” został Jacek Fila z I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłataja w Krotoszynie, który zdobył najwięcej punktów z części testowej i maksymalną liczbę punktów za zadania algorytmiczne z drugiego etapu.

Gratulujemy sukcesu. W nagrodę Jacek otrzymał wysokiej klasy tablet i router.