Jak być aktywnym w demokratycznym państwie PDF Drukuj Email

Dnia 20 listopada bieżącego roku w kaliskim ODN-nie odbył się po raz drugi finał projektu „Jak być aktywnym w demokratycznym państwie” pod patronatem Urzędu Województwa Wielkopolskiego. W konkursie tym brało udział 18 zespołów ze szkół z okręgu konińskiego i kaliskiego. Naszą szkołę reprezentowali : Kacper Janicki i Dagmara Klupś z klasy IIc.

Wcześniej uczniowie brali udział w wykładach oraz obradach sejmiku województwa w Poznaniu , które miały na celu przygotować uczestników do konkursu oraz poszerzyć ich wiedzę zakresie samorządu terytorialnego.

Finał został podzielony na dwie części – pierwszą był test a drugą prezentacja dotycząca projektu jaki musieli zrealizować uczniowie. Nasi reprezentanci niestety znaleźli się poza podium, jednak pomimo tego otrzymali satysfakcjonujące nagrody, oraz zdobyli nowe doświadczenia i wiedzę.