III Musical Kołłątajowski PDF Drukuj Email

Kiedy zbierze się grupa entuzjastów teatru, muzyki i tańca, wszystko jest możliwe. Kolejny raz udowodnili to uczniowie naszego Liceum przedstawieniem „Jako w niebie”. Tancerze, soliści, muzycy, aktorzy poświęcili kilka miesięcy, aby przygotować spektakl muzyczny wg tekstu Izabeli Degórskiej. Historię archanioła Vitasa, Dołęgi, Borygi mogli obejrzeć gimnazjaliści i licealiści 23 i 24.09.2013 roku w auli naszej szkoły. Szczególną radość sprawił artystom popołudniowy spektakl dedykowany najbliższym- rodzicom, rodzeństwu, przyjaciołom. To oni najpełniej odczytali aluzje dotyczące władzy, polityki i włączyli się w akcję charytatywną na rzecz potrzebujących uczniów „Kołłątaja”.

Oklaski i gratulacje należą się wszystkim zaangażowanym w musical. Bez ich pracy spektaklu by mnie było. Gratulujemy i liczymy na to, że nie jest to ostatni spektakl zdolnych „Kołłątajowców.

W musicalu wystąpili: Piotr Hoffmann, Marianna Łyskawa, Karolina Król, Magdalena Tomczak, Anna Maziejuk, Jakub Tokarek, Sylwia Włodarz, Dominika Zawada, Natalia Jakubek, Lawinia Talaga, Marcelina Dostatnia, Monika Filipiak, Patrycja Hauk, Natalia Karbowiak, Magdalena Papierska, Iwona Winiewicz, Julia Zybała, Joanna Juskowiak, Martyna Fila i Jakub Malik. O nagłośnienie zadbali: Jakub Rybakowski i Adam Olczyk, a o stronę techniczną: Piotr Brodala i Jakub Wawrzyniak.

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl