Jasełka 2012 PDF Drukuj Email

Jasełka 2012

W dniu 21 grudnia 2012r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami mieli okazję obejrzeć krótkie- ale pełne ważnych treści- przedstawienie z okazji świąt Bożego Narodzenia. Grupa uczniów pod okiem ks. Łukasza Smuga postanowiła pokazać zebranym sposób przeżywania świąt w polskim domu. Nie była to jednak pozytywna wizja. Widzieliśmy zapracowane, ale kłócące się dzieci, ojca oglądającego mecz w telewizji i matkę, której świąteczny czas ograniczył się do spraw domowych i przygotowania wieczerzy. Dzięki refleksjom wplecionym w tekst przedstawienia, miało ono jednak pozytywny wydźwięk. Uczniowie mogli zdobyć się na refleksję o sens świąt i przemyśleć, co w tym pięknym czasie jest najważniejsze. Wszystkim zebranym życzenia złożyła pani Dyrektor, następnie nauczyciele i uczniowie w radosnych nastrojach udali się na klasowe wigilie.

 

 

 

 

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl