Nasza szkoła w projekcie "Fizyka jest ciekawa" PDF Drukuj Email

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Fizyka jest ciekawa", współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.  Uczestniczy w nim ponad 5 tysięcy uczniów z województw wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Dzięki temu mają okazję osobiście przekonać się, że fizyka, to fascynująca przygoda. Wśród nich znaleźli się również nasi podopieczni, którzy już od ponad dwóch lat odkrywają nowe, przyjazne oblicze fizyki.

W ramach projektu „Fizyka jest ciekawa” nasza szkoła otrzymała zestaw 5 laptopów, drukarkę oraz 20 pomocy dydaktycznych - SOND (Skomputeryzowane Oprzyrządowanie Nowoczesnego Dydaktyka). Są to zestawy, mające ułatwić przeprowadzanie doświadczeń z fizyki w ramach szkolnych zajęć. Każde urządzenie służy do innego typu badań, uatrakcyjniając tym samym wiele lekcji. Wartość otrzymanych pomocy dydaktycznych przekracza 90 000 zł.

W dniach 24-26 marca opiekun projektu z naszej szkoły, Pan Robert Szczotka będzie uczestniczył w konferencji podsumowującej to ponad  dwuletnie przedsięwzięcie. Będzie ona polączona z warsztatami metodycznymi, które z pewnością pomogą pogłebić fizyczną pasję wśród naszych uczniów.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl