Logowanie
Zamki, zabytki i dworki Wielkopolski PDF Drukuj Email

7 marca 2011r. ogłoszony został konkurs "Zamki, zabytki i dworki Wielkopolski", przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Każda ze szkół miała za zadanie przygotować projekt dwudniowej wycieczki szlakiem najciekawszych zabytków naszego województwa. 28 marca odbyły się pierwsze warsztaty przygotowawcze, zapoznanie ze szczegółami konkursu i z jego regulaminem. Projekty należało złożyć do 2 maja 2011r. do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie.

Więcej…
 
Nadzieja dla Zuzanny. "Fatamorgana" w kinie PDF Drukuj Email

24 października br. w kinie „Przedwiośnie” o godz. 18.00 odbędzie się kolejne przedstawienie II Musicalu Kołłątajowskiego „Fatamorgana”. Po raz trzeci będzie można obejrzeć historię Joasi i jej przyjaciół. Uczniowie naszej szkoły wcielą się w role aktorów, piosenkarzy i tancerzy.

 

Więcej…
 
Zapach żużla PDF Drukuj Email

9 września br. pięćdziesięcioosobowa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w przedstawieniu „Zapach żużla”. Spektakl został przygotowany przez Teatr im. J. Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego. W Krotoszynie odbyły się dwa seanse tego przedstawienia w ramach akcji Teatr Polska. Celem projektu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie jest przybliżenie mieszkańcom małych miasteczek najważniejszych osiągnięć teatralnych.

Więcej…
 
Zapowiedzi teatralne PDF Drukuj Email

W ramach projektu „Teatr Polska” zawitają do Krotoszyna kolejne grupy teatralne. Dzięki Krotoszyńskiemu Ośrodkowi Kultury otrzymaliśmy pulę 100 darmowych wejściówek.
23.10.2011 r. odbędzie się spektakl „Bruno Schulz- historia występnej wyobraźni”.
3.11.2011 r. – przedstawienie „Dwoje biednych Rumunów”.

Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do p. prof. M. Witczak.

 
Otrzęsiny klas pierwszych PDF Drukuj Email

Kolejny raz starsi uczniowie poddali pierwszoklasistów testowi. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla młodszych kolegów „godzinę próby”. Na początku pomalowali ich twarze, a następnie kazali im zgromadzić się w auli gdzie pod czujnym okiem grona pedagogicznego wykonywali różnorodne zadania. Najwięcej śmiechu przyniosło ćwiczenie wymowy słowa „aerodynamika” z ustami pełnymi piankowych żelek. Wszyscy uczniowie pomyślnie przeszli chrzest i zostali pełnoprawnymi „kołłątajowcami”.

Więcej…
 
"Kołłątaj" - Odkrywcą Talentów PDF Drukuj Email

Szkoła odkrywców talentów

I LO im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie uzyskało w roku szkolnym 2010/2011 tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. Minister Katarzyna Hall w przesłanym do szkoły liście zauważa że tytuł świadczy o tym, iż placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Szkoła została umieszczona w związku z tym na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów, którą można znaleźć jak i pozostałe szczegółowe informacje dotyczące tego projektu na stronie internetowej www.roktalentow.men.gov.pl.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 następna > ostatnia >>

Strona 74 z 74

Wirtualny spacer po szkole

spacer

Sala wideokonferencyjna

spacer

 

 

Szkoła z klasą

 

e-Szkoła wielkopolska

 

Szkoła bez przemocySzkoła Odkrywców Talentów

 

 

 

Fizyka jest ciekawa

 

SWOi Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

 

Copyright © I Liceum Ogólnoształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.
e-mail: sekretariat@liceumkollataj.edu.pl